Z czego robi się długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

Długopisy noszące rozmaite nadruki należą do bardzo popularnych gadżetów, wykorzystywanych w wielu obszarach i sytuacjach dnia codziennego. Ich popularność wynika z szeregu przyczyn, przede wszystkim z ich przydatności, a więc praktycznego zastosowania. Ponadto ważna jest atrakcyjność pod względem wizualnym – tutaj zarówno kształt długopisów jak i nadruki na nich umieszczone mogą odgrywać niebagatelną rolę. Owe długopisy noszące nadruki mogą być wykonane z kilku podstawowych materiałów. Jakie można wymienić?

Dwoma najpopularniejszymi materiałami, z których produkuje się długopisy z nadrukiem (oraz długopisy w ogóle) są metal oraz plastik. Oba materiały mają pewne cechy wspólne oraz pewne różnice, które decydują o ostatecznych cechach gotowego produktu.

Długopisy z nadrukiem wykonane z metalu są po pierwsze trwalsze od plastikowych. Trwałość jest tutaj także istotną cechą ponieważ im dłużej klient może się cieszyć danym produktem, tym lepiej dla firmy, która go emituje. Metal nie tylko rzadziej ulega całkowitemu zniszczeniu ale także drobnym uszczerbkom. Rzadziej pojawiają się różnorodne ubytki.

Po drugie metal, jako materiał budulcowy długopisów jest uważany za bardziej gustowny i elegancki. Takie same też są metalowe produkty, a więc w tym przypadku długopisy. Ze względu na obie wymienione cechy dodatnie, długopisy noszące nadruki, wykonane z metalu, są znacznie droższe od tych plastikowych.

długopisy z nadrukiem wykonane z plastiku są, w konsekwencji, tańsze od metalowych. Są jednak znacznie delikatniejsze, tzn. znacznie częściej ulegają drobnym uszkodzeniom lub całkowitemu zniszczeniu. Są także uważane za mniej atrakcyjne. Są często przeznaczone dla dzieci, w przeciwieństwie do długopisów metalowych, przeznaczonych z reguły dla dorosłych.

Długopisy, o których mowa, oddają w pełni różnice dzielące obydwa materiały budulcowe: metal i plastik. Można podsumować, że wybór materiału budulcowego zależy od celów, w jakich długopisy (czy inne produkty) mają być produkowane.